Pražiareň Caffé ORO
FIDELIS SLOVAKIA s.r.o.
V. P. Tótha 1081/17
960 01 Zvolen
0907 807 963
0905 303 528
info@caffeoro.sk

 

Školenia

Ďalším krokom k úspešnej príprave dokonalej šálky kávy je prakticky zvládnuť obsluhu kávovaru, čo Vám zabezpečia naši školitelia.

Školenie pre baristov a čašníkov kaviarní, barov a reštaurácií, sa skladá z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť obsahuje informácie o histórii a odrodách kávy, objasňuje systém praženia, vysvetľuje prípravu espressa a jeho rôznorodé podávanie. Praktická časť školenia obsahuje ukážku druhov praženia a spôsob ako ich rozlíšiť, technické parametre kávomlynčeka a kávovaru, ukážku funkcie oboch zariadení a spôsobov mletia. Naši odborní školitelia Vám prakticky predvedú rôzne spôsoby prípravy espressa. Na záver medzi veľmi dôležité patrí aj pravidelná údržba a čistenie kávovaru, čo je tiež súčasťou školenia.

Školenie trvá 1 deň, a ponúkame Vám absolvovať ho priamo vo Vašej prevádzke.
Dokážeme Vám ponúknuť školenie presne podľa Vašich požiadaviek, potrieb a predstáv.

Pražiareň Caffé ORO založil v roku 1993 nadšenec a obdivovateľ kvalitnej kávy pán Ivan Mišutka. Malý rodinný podnik, na ktorý sa spoločnosť už od svojho vzniku profilovala, praží a dodáva prvotriednu kávu svojim spokojným zákazníkom nepretržite už viac ako 15 rokov. Tajomstvom úspechu je mimoriadna kvalita, starostlivosť a nadšenie, s akým pre túto značku pracujú všetci jej zamestnanci.

Kvalita dobrej kávy vždy začína výberom tých najlepších zŕn. Osobne, s dôrazom na špecifiká jednotlivých druhov, ich vyberáme priamo v skladoch v talianskom Terste, kam sa loďou dopravuje to najlepšie z kávy z celého sveta. Ďalším, nemenej významným krokom je tvorba dokonalej zmesi s vyváženou chuťou a unikátnou arómou. Jej zloženie a konečná podoba sú bez výnimky konzultované a tvorené spolu s odborníkmi talianskej spoločnosti Sandalj Trading Company s.p.a., ktorej dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti sú neoceniteľné.